Nejlevnější autodíly

není co řešit

Sponzorujeme

FM servis Power team Trutnov

Naše společnost v letošním roce začala podporovat u nás méně známý, leč rychle se rozvíjející sport, který se v zahraničí těší poměrně velké oblibě. Tímto sportem je silový trojboj. V posledních letech u nás tento sport zažívá svým způsobem boom. Silový trojboj se skládá ze třech disciplín: dřepu s činkou, bench-pressu a mrtvého tahu.

 


Dřep:
Závodník se postaví pod činku, nazdvihne ji a couvne od stojanù aby mohl vykonat dřep nebo se stojany odklopí a závodník vykoná dřep na povel rozhodčího. Hloubka dřepu je platná jakmile bederní kloub je hlouběji jak kloub kolenní.

Bench-press
Činka je umístěná na stojanech, závodník si lehne na lavičku pod činku, kterou následně zdvihne, spustí na hrudník, zastaví a čeká na povel rozhodčího. Závodník už nesmí činku spustit níž, jen tlačit nahoru.

Mrtvý tah:
Činka je umístěná na zemi, závodník ji zdvihne tak, aby měl napnuté ruce, nohy a zatáhnutá ramena. (převzato z pravidel federace GPC).

 

Společnost U&M parts má v tomto sportu svého favorita. Tím je velice nadějný talent Petr Mrkvica, který získal na Mistrovství České republiky konané v březnu v Trutnově, titul 2.vicemistra České republiky v kategorii do 125 kg. Jeho výkony byly: 320 kg dřep, 200 kg bench-press a 307.5 kg mrtvý tah.

Na Mistrovství Evropy V Novém Boru skončil čtvrtý s celkovým výkonem 885kg a zanechal za sebou borce například z Finska a Německa.

 

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.